Jak działa drukarka 3D?

Drukarka Builder 3D jest urządzeniem, które na podstawie pliku cyfrowego (w formacie “.STL”) drukuje przestrzennie, czyli trójwymiarowe obiekty. Przedmioty budowane są stopniowo, od podstawy w górę – Builder 3D układa warstwa po warstwie cienki strumień płynnego tworzywa, które następnie twardnieje w określonym przez nas kształcie.

Drukarki Builder 3D Printers działają w systemie FDM, czyli Fused Deposition Modeling. Jest to technologia druku, w której nakłada się warstwy stopionego tworzywa (filamentu) jedna na drugą. Stygnąc, warstwy łączą się ze sobą, tworząc określony przez nas przedmiot.

Druk 3D – co to jest? Zobacz filmy.

Projektowanie 3D Builder

Jak działa druk 3D?

Co można wydrukować w technologii 3D?

Biuro / firma

Potrzebujesz prototypu, modelu lub trójwymiarowej wizualizacji? Dzięki Builder 3D tworzenie małych przedmiotów jest tańsze niż kiedykolwiek! Koszty tworzenia modeli z użyciem przestarzałych technologii mogły sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Builder 3D ogranicza wydatek do kilku, kilkunastu złotych.

Hobby / Zastosowanie w domu

Ok. 50% naszych klientów kupuje drukarkę Builder 3D do stosowania w domu. Dzięki licznym stronom internetowym, takim jak thingiverse.com, które za darmo udostępniają pliki do druku 3D, każdy może znaleźć kod do potrzebnego przedmiotu i wydrukować go w domu bez dodatkowych kosztów. Nie ma konieczności tworzenia własnych projektów w postaci cyfrowych kodów .STL, w sieci można pobrać kody potrzebne do druku niemal każdego przedmiotu, od narzędzi po zabawki. Już blisko 100.000 plików obiektów jest dostępne do pobrania online i z każdym dniem jest ich coraz więcej.

Zalety druku 3D

Builder 3D w Twoim domu:

  • Nowe możliwości w majsterkowaniu/hobby
  • Stymuluje kreatywność dzieci i młodzieży
  • Pełna zapału społeczność on- i offline

Builder 3D w Twojej firmie lub warszatcie

  • Bardzo niski koszt jednostkowy prototypu/modelu
  • Tworzenie wielu wersji prototypów
  • Szybki rezultat

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________¨
__