Filamenty 3Dboom już w sprzedaży

Dziś do sprzedaży w Polsce wchodzą filamenty 3Dboom dedykowane specjalnie dla drukarek Builder, ale nie tylko, w szerokiej gamie 20 kolorów PLA, 4 kolorów PET-X, a także rozpuszczalny PVA oraz PLA WOOD MIX z domieszką drewna. Wśród filamentów PLA w ofercie znajdują się trzy półprzejrzyste, oznakowane jako „TL”: Natural White TL, Ocean Blue TL oraz Ocean Green TL, przy czym najlepszy efekt przejrzystości zapewnia PET-X.

 

Filamenty 3Dboom idealnie nadają się do skomplikowanych wydruków o dużej rozdzielczości, jednak nawet przy najzwyklejszym, najłatwiejszym wydruku sprawdzą się znakomicie ze względu na bardzo dobre parametry – niską kurczliwość, bardzo dobrą płynność, czystość, wysoką homogeniczność oraz bardzo dobrą stabilność termiczną. Odpowiednia lepkość zapewni optymalne efekty także przy korzystaniu z funkcji Colormix z dwoma filamentami 3Dboom.

 

Filamenty 3Dboom są testowane i odpowiednie dla WSZYSTKICH drukarek typu FDM takich jak: Makerbot, RepRap, Cubify, Printrbot, Ultimaker, Up!, Makergear i inne.

 

PLA to materiał nietoksyczny, bezpieczny dla środowiska, biodegradowalny w 100%, wykonany z takich surowców jak skrobia kukurydziana. Ze względu na bardzo niską kurczliwość doskonale nadaje się do druku FDM, jest łatwiejszy w użytkowaniu i daje lepsze wyniki niż ABS. W przeciwieństwie do ABS zachowuje neutralny zapach podczas całego procesu druku i nie wymaga podgrzewanego stolika.

 

PLA WOOD MIX to PLA z domieszką mączki drzewnej, co pozwala na uzyskanie efektu zbliżonego do naturalnego drewna.

 

PET-X to nowoczesny materiał, łączący zalety PLA oraz ABS. Podobnie jak PLA ma bardzo niską kurczliwość, przez co doskonale nadaje się do skomplikowanych wydruków o dużej rozdzielczości, dając lepsze efekty niż ABS. Zachowuje neutralny zapach podczas całego procesu druku i nie wymaga użycia podgrzewanego stolika. Równocześnie wyróżnia się wysoką trwałością, jest twardy i wystarczająco elastyczny, dzięki czemu charakteryzuje się odpornością porównywalną z ABS. Dodatkową zaletą PET-X jest wysoka przejrzystość i połysk.

 

PVA jest filamentem rozpuszczalnym we wodzie, służącym do druku podpórek, które następnie rozpuszcza się bez pozostawiania śladów i bez ryzyka uszkodzeń przedmiotu przy odłamywaniu. Rozpuszcza się już w temperaturze pokojowej, lecz użycie ciepłej wody (max. 70 st. C) przyspiesza ten proces.

 

Ceny filamentów sytuują się na atrakcyjnym poziomie: 115 zł za 1 kg PLA, 149 zł za 1 kg PET-X, 145 zł za 0,5 kg WOOD MIX i 199 zł za 0,5 kg PVA, co jest obecnie chyba najniższą ceną na rynku.

 

Zapraszamy do składania zamówień, będą realizowane w kolejności wpłynięcia od wtorku tuż po Świętach, czyli 7 kwietnia.

 

Kup filamenty 3Dboom

 

Wesołych Świąt i Porywających Wydruków;)


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________¨
__